PRIVĀTUMA POLITIKA

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļa vietne darbotos pienācīgi, dažkārt jūsu ierīcē iestatām sīkdatnes. Tas pats attiecas uz lielāko tīmekļa vietņu vairumu.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatne ir neliela teksta datne, kas tiek saglabāta jūsu datorā vai portatīvajā ierīcē, kad apmeklējat tīmekļa vietni. Tāpēc jūsu tīmekļa vietne var kādu laiku “atcerēties” jūsu darbības un iestatījumus (piemēram, jūsu reģistrācijas vārdu, valodu, fontu lielumu un citus rādījumus) un jums nevajadzēs tos ievadīt atkārtoti katru reizi, kad apmeklēsiet vietni vai pārlūkosiet dažādas lapas tīmekļa vietnē.

Kādus sīkdatņu veidus izmantojam?

Nepieciešamās sīkdatnes: sīkdatnes, kas ir vajadzīgas atbilstošai tīmekļa vietnes darbībai. Tās ļauj jums izmantot noteiktas tīmekļa vietnes funkcijas, piemēram, droši piekļūt savam izveidotajam profilam tīmekļa vietnē.

Analītiskās/funkcionālās sīkdatnes: ar šo sīkdatņu palīdzību tiek apkopoti dati par to, cik daudz lietotāju izmanto tīmekļa vietni, kāda veida saturu viņi izvēlas pārlūkot, un cita informācija, kas ir nepieciešama, lai uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti.

Funkcionālās sīkdatnes: sīkdatnes, ko izmanto, lai identificētu lietotājus, kuri apmeklē tīmekļa vietni atkārtoti. Tās ļauj personalizēt tīmekļa vietnes saturu, saglabāt jūsu izvēlētos iestatījumus utt.

Veicināšanas/trešo personu sīkdatnes: ar šo sīkdatņu palīdzību informācija par tīmekļa vietnes izmantošanu tiek pielāgota lietotāja interesēm, lai sniegtu reklāmas vai cita veida individuāli atlasītu informāciju.

Kā SIA CityBee Latvija (šeit un turpmāk tekstā ‒ Uzņēmums) lieto sīkdatnes?

www.citybee.lv lieto sīkdatnes, lai apkopotu jūsu IP adreses un tīmekļa vietnes pārlūkošanas informāciju, piemēram, apmeklētās tīmekļa vietnes vai laiku, ko pavadījāt katrā tīmekļa vietnē. Tas ļauj tīmekļa vietnei atcerēties jūsu sistēmu un iestatījumus.

Google Analytics sīkdatnes ļauj Uzņēmumam sekot līdzi tīmekļa vietnes apmeklējumam un lietotāju uzvedībai tīmekļa vietnē – Uzņēmums izmanto šos datus, lai analizētu lietotāja uzvedību un uzlabotu tīmekļa vietnes apmeklēšanas pieredzi. Kā norādīts Google Analytics Pakalpojumu sniegšanas noteikumos, Google nekopīgo datu subjektu IP adresi ne ar vienu citu Google rīcībā esošu informāciju.

Google AdWords izmanto tīmekļa vietnes reklāmas analītikas pakalpojumu un arī lieto konversiju izsekošanu Google AdWords ietvaros. Ik reizi, kad jūsu tīmekļa vietnes apmeklētājs uzklikšķina uz Google nodrošināto reklāmu, Google AdWords ievieto konversiju izsekošanas sīkdatni apmeklētāja cietajā diskā (pazīstama kā “konversiju sīkdatne”). Google AdWords nodrošina neindeksējamu informāciju par jums un jūsu tīmekļa vietnes pārlūkošanas ieradumiem tālākpārdošanas mērķiem.

Google izmanto sīkdatnes dažādos veidos. Piemēram, tālākpārdošanas gadījumā AdWords un Google Analytics sīkdatnes lieto, lai apkalpotu reklāmas vai izsekotu jūsu izvēlēm.

Mēs izmantojam Facebook Pixel kā analītikas rīku, lai izvērtētu reklāmas efektivitāti, izprotot jūsu veiktās darbības tīmekļa vietnē. Tas ļauj mums pārraudzīt Facebook reklāmu, pilnveidot reklāmas atbilstoši apkopotajiem datiem, noteikt mērķauditoriju reklāmām nākotnē un veikt tālākpārdošanu kvalificētiem potenciālajiem klientiem ‒ cilvēkiem, kuri jau ir veikuši noteiktas darbības mūsu tīmekļa vietnē.

Sīkdatnes arī lieto, lai reģistrētu, vai datu subjekti piekrīt (vai nepiekrīt) sīkdatņu izmantošanai www.citybee.lv tīmekļa vietnē, lai šo jautājumu nevajadzētu uzdot katru reizi, kad apmeklējat tīmekļa vietni.

Sīkdatnes tiek instalētas jūsu ierīcē, kad apmeklējat mūsu tīmekļa vietni. Lūdzu, ņemiet vērā: ja atspējosiet sīkdatnes savā pārlūkprogrammā, dažas tīmekļa vietnes funkcijas var būt daļēji vai pilnībā neaktīvas.

Sīkdatņu izmantošanas juridiskais pamatojums ir Uzņēmuma likumīgā interese nodrošināt tehnisko tīmekļa vietnes funkcionēšanu. Ja sīkdatnes lieto, lai atcerētos jūsu izvēles un veidotu statistiku, juridiskais pamatojums sīkdatņu izmantošanai ir jūsu piekrišana.

Kas var piekļūt jūsu datiem?

Uzņēmuma darbiniekiem ir piekļuve statistikas datiem par Uzņēmuma tīmekļa vietnes apmeklētājiem un viņi ir atbildīgi par šādu datu analizēšanu un tīmekļa vietnes uzlabošanu.

Google Analytics rīku nodrošina Google Inc. (ASV uzņēmums), tāpēc arī tam ir piekļuve šī rīka apkopotajai statistikai. Google Inc. ir apņēmies darboties atbilstoši ES-ASV Privātuma politikai, kas nodrošina, ka pakalpojumu sniedzējs ievēro ES privātuma standartus. Šis pakalpojuma nodrošinātājs arī darbojas saskaņā ar līgumtiesiskajiem privātuma noteikumiem. Varat izlasīt par to šeit: https://www.google.com/analytics/terms/dpa/dataprocessingamendment_20160909.html.

Līdzīgi piekļuve tehniskajiem ziņojumiem var tikt sniegta Uzņēmuma partneriem, kuri nodrošina Uzņēmuma tīmekļa vietnes satura pārvaldības rīkus vai Uzņēmuma tīmekļa vietnes izvietošanas pakalpojumus, kā arī trešo pušu pakalpojumu sniedzējiem Facebook un Google Ads.

Cik ilgi Uzņēmums uzglabā datus?

Uzņēmums uzglabā apkopotos datus analīzei līdz pat trim gadiem.

Sīkdatnes parasti ir derīgas īsu periodu atkarībā no sīkdatnes veida (viena minūte, diena, nedēļa vai mēnesis), bet dažos gadījumos tās var būt derīgas līdz pat pieciem gadiem.

Jūsu tiesības un kā tās izmantot

Sazinoties ar Uzņēmumu pa e-pastu info@citybee.lv vai citu Uzņēmuma norādīto kontaktinformāciju, varat izmantot savas tiesības, tostarp tās, kas ir saistītas ar personas datu apstrādi, izmantojot sīkdatnes. Jums ir jāiesniedz pieteikums kopā ar personu apliecinošu dokumentu vai saskaņā ar likumā noteikto procedūru, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus, kas ļauj personai tikt atbilstoši identificētai, apstiprinot savu identitāti.

Jūsu tiesības:

  • iepazīties ar saviem personas datiem;
  • pieprasīt koriģēt jūsu personas datus;
  • pieprasīt dzēst jūsu personas datus;
  • attiecīgā gadījumā atcelt piekrišanu jūsu personas datu apstrādei;
  • attiecīgā gadījumā tiesības uz datu pārnesamību.

Dažos gadījumos varat pieprasīt, lai mēs ierobežotu jūsu personas datu apstrādi, vai nepiekrist savu personas datu apstrādei.

Pēc jūsu pieprasījuma jūsu personas dati tiks dzēsti, Uzņēmums uzglabās tikai informācijas kopijas, kas ir nepieciešamas, lai aizsargātu trešo pušu likumīgās intereses, ievērotu valsts iestāžu noteikumus, atrisinātu strīdus un atzītu traucējumus.

Kā pārvaldīt sīkdatnes?

Varat dzēst visas sīkdatnes, kas jau ir iestatītas jūsu ierīcē; turklāt varat novērst sīkdatņu iestatīšanu vairumā pārlūkprogrammu. Tomēr, ja šādi rīkosieties, jums, iespējams, būs manuāli jāievada vēlamie iestatījumi katrā tīmekļa vietnes apmeklējuma reizē. Turklāt daži pakalpojumi un funkcijas var nedarboties. Varat pārvaldīt un/vai dzēst tos jebkurā laikā. Vairumā pārlūkprogrammu varat norādīt, ka noraidāt sīkdatņu iestatīšanu. 

Lai izvēlētos atteikties no Google Analytics sīkdatnēm, lejupielādējiet un instalējiet Google Analytics Opt-out Browser Add-on papildinājumu.

Google Analytics Opt-out Browser Add-on

Sīkdatņu pārvaldība jūsu pārlūkprogrammā

Lielākajā daļā pārlūkprogrammu jums ir iespēja:

  • pārbaudīt, kuras sīkdatnes ir saglabātas, un dzēst atsevišķas sīkdatnes;
  • bloķēt trešo pušu sīkdatnes;
  • bloķēt sīkdatnes no konkrētām tīmekļa vietnēm;
  • bloķēt visu sīkdatņu lejupielādi;
  • dzēst visas sīkdatnes pēc pārlūkprogrammas aizvēršanas.

Ja izvēlējāties dzēst sīkdatnes, ņemiet vērā, ka arī visi jūsu veiktie iestatījumi tiks dzēsti. Turklāt, pilnībā bloķējot sīkdatnes, daudzas tīmekļa vietnes (tostarp mūsu tīmekļa vietne) nedarbosies atbilstoši vai arī nevarēsiet izmantot tīmekļa vietni vispār. Šo iemeslu dēļ iesakām neatspējot sīkdatnes, lietojot mūsu tīmekļa vietni.

 

“Do Not Track” iespēja

“Do Not Track” tehnoloģija ļauj apmeklētājiem neļaut tīmekļa vietnēm viņus izsekot nekādiem mērķiem, tostarp analīzei, reklāmai un sociālo platformu nolūkiem. Kā ieslēgt “Do Not Track” iespēju savā pārlūkprogrammā:

 

Tiesības iesniegt sūdzību

Ja uzskatāt, ka jūsu privātuma tiesības ir tikušas pārkāptas, varat sazināties ar Uzņēmumu pa e-pastu info@citybee.lv. Varat arī iesniegt sūdzību datu aizsardzības uzraudzības iestādei vai tiesai.